NEJVĚTŠÍ ŠKŮDCE HUBNUTÍ!

ZNÁTE HO A VÍTE, JAK HO ZKROTIT?

Patricie Schwarzová

Snad každá z nás má někdy pocit rozpolcenosti, kdy jedna naše část touží po zdravém životním stylu, zatímco ta druhá by se nejradši nacpala dortem s čokoládou. Jak má ale člověk zkrotit své dietní slabosti a udržet své rozmary na uzdě?

Online hubnoucí PRŮVODCE 
Vás provede třemi technikami, které jednoduše nastartují Vaše hubnutí,
a nezabrání tomu
ani ten otravný přechod.

 

čl 40Zažila jste někdy ten stav, kdy se snažíte hubnout formou kalorického odříkání a po pár dnech (někdy hned ten druhý) zmaříte svou snahu tím, že místo dlouho plánovaného pocení na ortopedu zamíříte na gauč a vrhnete se na ty známé, totálně nezdravé pochutiny?
V tom případě moc dobře víte, jak to vypadá, když zaúřaduje „Vaše druhé já“. Již před lety se pro toto druhé já uchytil výstižný název „šimpanz“. Jak se dá tento škůdce hubnutí ovládnout?

 

KAŽDÝ JSME DVA V JEDNOM

Podle některých odborných studií se v našem mozku v podstatě skrývají dva jedinci:

  • vývojově vyspělejší „člověk“, který používá logiku, staví na základech a jeho chování je rozumné a
  • primitivnější „šimpanz“, neboli naše druhé já (někdo mu říká horší já), což je část mozku, která nás táhne k jídlu a sexualitě, tedy k přežití a plození.

Tento náš šimpanz je potrhlý, impulsivní a neslyší na rozumné argumenty.
Vždycky, když se cítíte nebo chováte absurdně, je za tím toto Vaše druhé já, druhá složka Vaší osobnosti. Vašeho šimpanze otravuje veškerá Vaše snaha o zdravý životní styl a hubnutí ho přímo vytáčí, jde mu totiž jen o to, aby dostal pohotově, nejlépe hned svou odměnu. Chce potravu okamžitě a v co největším množství, aby se zásobil na eventuální hladovění v budoucnu.

POZNEJTE SVÉHO ZÁŠKODNÍKA

Většina diet staví na vůli, potlačení chutí na cokoli a na přinucení se k nějaké sportovní činnosti. Ale ouha, Váš šimpanz je velice mocný a vůlí se přemoci většinou nedá. Místo zapojení pevné vůle do předem prohraného boje je výhodnější, naučíte-li se svého „šimpanze“ v sobě dostat chytře tam, kde ho potřebujete mít.

JAK NA TO 

Vnímejte se a uvědomujte si.
Pokaždé, když Vás bude chtít strhnout neodolatelná chuť na kalorickou bombu nebo na bojkot pravidelného cvičení, uvědomte si, že ve Vás právě převzal moc Váš osobní „šimpanz“. Jakmile svého záškodníka poznáte a dokážete ho bezpečně rozeznat, naučíte se s ním užitečně nakládat.

ZKROŤTE SVÉHO ŠIMPANZE

Se svým „šimpanzem“ se můžete skamarádit, a dokonce pro něj vymyslet vlastní přezdívku (budete s ním tak lépe spolupracovat).

Myslete na to, že Váš šimpanz strašně rád vyhrává, je nadšený z každého svého pokroku a miluje rychlé výsledky. Proto si dávejte předsevzetí na co nejmenší časové období. Místo hlášky „Od teď se budu stravovat zdravě“ si naplánujte třeba: „Během dnešního večera si místo kalorické bomby dám něco zdravějšího“.

Když bude i přes to Vaše pokušení nesnesitelné, místo nerovného boje se svým „šimpanzem“ ho odkliďte do bezpečí. Na večírku se vzdalte co nejdál od stolů obtěžkaných jídlem; hned, co se najíte v kantýně, odejděte bez možnosti koupit si ještě tatranku nebo se v obchodě záměrně vyhněte sektoru lahůdek či sladkostí.

VYUŽIJTE SVOU PŘEDSTAVIVOST

Cítíte-li, jak Vás Váš „šimpanz“ začíná ovládat, zkuste si představit, že už jste na konci svého dne. Vžijte se do představy, že jste se celý den stravovala tak, jak jste měla, a vychutnejte si ten pocit spokojenosti se sebou samou. Pak se vraťte zpátky do přítomnosti a sama uvidíte, že Váš „šimpanz“ bude poslušnější. Tato metoda fakt zabírá a je super, že člověku zabere jen chvilku času.

Mějte na paměti, že na „šimpanze“ absolutně neplatí negativní formulace zákazů! To se pak chová jak tvrdohlavé dítě – kope nožičkami a prosazuje si svou. Zkuste raději přijmout své zdivočelé chutě a na místo „Sladkosti nesmím jíst,“ si řekněte „ Když už se teda tak rozhodnu, můžu si klidně ten dortík dát“. Jakmile totiž takový pamlsek přestane mít příchuť zakázaného ovoce, najednou už nebudete mít takovou potřebu si ho dát.

Zvítězí-li někdy nad Vámi Váš „šimpanz“, nezoufejte. Že vyhrál teď, neznamená, že bude vyhrávat stále. Pokud připustíte, že jste schopna svého šimpanze zkrotit, tak se Vám zhubnout zcela jistě podaří.

Fandím vám a přeji úspěšné hubnutí.

Máte ten nepříjemný pocit, že na svého šimpanze nestačíte?
Touha zkrotit ho je velká, jenže nevíte jak na to?
Vyřešit toto dilema Vám pomůže
Instruktážní video 7 KROKŮ K ŠTÍHLÉ POSTAVĚ v období menopauzy.

Instruktážní video

7 KROKŮ K ŠTÍHLÉ POSTAVĚ 
v období menopauzy

 S jedním jediným videem dokážete
se svou postavou udělat divy,
i když vám menopauza hází klacky pod nohy

MenoLady

PŘIJMĚTE MÉ POZVÁNÍ

Dovolte mi, pozvat Vás do mé fb skupiny MenoLady.

Tato skupina je speciálně vytvořena pro ženy, které procházejí obdobím menopauzy. Ve skupině tak ode mne získáte potřebné rady a informace, jak hubnout po svém, bez diet a omezování, a to s úspěchem i přes otravné hormonální brzdy. Členstvím v této skupině se Vám dostane mé podpory a pomoci, aby se Vám hubnutí dařilo, ať už si k tomu zvolíte jakoukoli cestu. Jako členka máte možnost načerpat ode mne informace, které potřebujete a které Vám skutečně pomohou.

Těším se na Vás
Patricie