Patricie Schwarzová

Nepřítelem změn, které chceme učinit, je STEREOTYP, a to se týká i hubnutí.

Často se divíme a trápíme otázkou, proč se nám hubnout nedaří, i když pro to děláme maximum. Hledáme důvod svého nezdaru, viníka toho, že je hubnutí taková dřina, a říkáme si: „Proč zrovna já to ne a ne dokázat?". Častokrát to dopadne tak, že na toto hledání vyčerpáme poslední zbytky sil a hubnutí vzdáme.

PŘÍBĚH

Imaginární paní Vopajšlíková má silně zafixovýný hubnoucí vzorec "Zhubnu jen s dietou a tvrdým cvičením", a tak je přesvědčená, že je to tan jediný správný a že přes jiné možnosti, jak zhubnout, prostě nejede vlak. A tak když 14 dní hubnutí s tukožroutskou polévkou nezabralo, už si rovnou plánuje, že příští měsíc (nebo hned ten další) začne s krabičkovou dietou. Koupí si i permanentku do fitka, aby mohla své tělo alespoň třikrát v týdnu dřít do úmoru. 

Po čase dojde ke zjištění, že už nemůže. Něco málo sice zhubla, ale cítí, že už nemá sílu, vůli, chuť. Je na sebe naštvaná, protože si dává vinu, obviňuje se z neschopnosti, že nedokáže něco, co se tolika lidem povedlo. 
Proč? 

Online hubnoucí PRŮVODCE 
Vás provede třemi technikami, které jednoduše nastartují Vaše hubnutí,
a nezabrání tomu
ani ten otravný přechod.

Napadlo Vás někdy, že to, že se nám hubnout nedaří, může být tím, jak hrozivě máme ve své hlavě zafixované vzorce, kterých se nechceme vzdát, a stereotypně je opakujeme stále dokola? 
Co třeba takové vzorce, že zhubnout se nedá jinak než dietou, že účinná dieta musí obsahovat extrémní omezování v jídle, nebo že bez pohybu prostě nezhubneme? 
Zamyslete se, zda se i Vy takovýchto vzorců nesnažíte držet zuby nehty.

Paní Vopajšlíkovou a řadu z nás toiž ovlivňuje vzorec, že „takhle se přeci hubnout má" (vždyť je tolik lidí, co to takhle dokázali). Tento vzorec se v nás zakoření i proto, že už z tolika (více či méně věrohodných) pramenů jsme slyšely,viděly, četly, že jinak to ani nejde.

Je Vám příběh paní Vopajšlíkové blízký? Cítíte, že tak nějak to funguje i u Vás? Ráda byste to nějak změnila?
Jak je možné osvobodit se od vlivu těchto zažitých hubnoucích vzorců a stereotypu?

S tím Vám může pomoci  pravidlo „OO".

O = OTEVŘETE / O = OČI

Jistě znáte pořekadlo „Pro oči nevidí". 

Někdy se nám může stát, že vidět prostě nechceme, protože vidět znamená, přestat si nalhávat a přijmout, přiznat si, že to či ono není takové, jaké bychom chtěly mít.

Sejměte klapky ze svých očí a CHTĚJTE vidět skutečnou realitu. Otevřete své oči dokořán, ať můžete vidět sebe samu v té hubnoucí „bublině", v začarovaném kruhu diet a všemožných hubnoucích pokusů.

Vaše oči vám mohou pomoci ke změně, kterou chcete.

Uvidíte-li svůj skutečný obraz, tedy to, jak se při té či oné dietě, nutričním programu či výživovém doporučení plácáte od ničeho  k ničemu, a přitom pro to vynakládáte veškeré své úsilí, docvakne Vám, že potřebujete svou "bublinu" propíchnout. Jednodušeji si přiznáte, že dosavadní snažení nebylo to pravé.
K tomu si však uvědomíte, že není třeba si proto sypat popel na hlavu. Naopak, budete tou, která VIDÍ. Budete tou, která přišla na to, že určitý vzorec na ni nezabírá a že to bude chtít něco „zcela" jiného. 
Oprostíte se tak od marných a zbytečných snah, a dostanete chuť dělat věci jinak. Začnete přemýšlet, co jiného než diety, omezování, mučení se v posilovně, by Vám mohlo pomoci.

ZKUSTE SI TO

Zabere Vám to jen pár minut.

Vybavte si detailně svůj obraz, jak vypadáte při vlastním hubnutí:
- jaký míváte výraz ve tváři,
- jak chodíte,
- co nosíte na sobě,
- jak se chováte v období, kdy hubnete.

K tomuto obrazu se Vám automaticky připojí i Vaše myšlenky a pocity.

Je Váš obraz smutný, ponurý, šedivý? Vidíte, jak jste zdrchaná, otrávení, bez nálady, na Vaše blízké jste podrážděná a v práci chodíte jako tělo bez duše? 
Pak nejspíš asi i cítíte nevýslovný smutek z toho, že se Vám hubnout nedaří tak, jak jste chtěla, a hlavou se Vám honí myšlenka: „S tím musím něco udělat."
Ale co?

Přijměte svůj současný obraz takový, jaký je.
A teď pozor! Tento obraz neslouží k tomu, abyste byla zklamaná. Buďte z tohoto obrazu nadšená. 
Proč?
1) Protože si zasloužíte gratulaci, že jste dokázala vidět to, co se jiní vidět bojí, aby si nemuseli přiznat skutečný stav věcí.
2) Protože jste s tímto pohledem mnohem blíž k dosažení svého cíle.

Tím, že jste otevřela své oči a propíchla svou bublinu, zbořila jste svou bariéru hubnoucího stereotypu a tím se stala přístupnější "novým směrům".

Mějte oči stále dokořán a sledujte svůj skutečný obraz, který Vám může být při rozhodování velmi dobrým pomocníkem (a to nejen v hubnutí).

Rozhodnete-li se Otevřít Oči a udělat změnu, doporučuji Vám:

Při pozorování a vnímání svého obrazu myslete na toto, a klidně si to říkejte i nahlas:

CHCI učinit změnu k lepšímu", 

místo abyste si řekla: 
„Takhle vypadat nechci a nesmím."

Vím, že častokrát je těžké proměnit svá Musím v toužebné Chci.
Instruktážní video 7 KROKŮ K ŠTÍHLÉ POSTAVĚ v období menopauzy
Vám ukáže, že proměnit své vzorce a začít "chtít přirozeně", může být pro Vás hračka.

Instruktážní video

7 KROKŮ K ŠTÍHLÉ POSTAVĚ 
v období menopauzy

 S jedním jediným videem dokážete
se svou postavou udělat divy,
i když vám menopauza hází klacky pod nohy

MenoLady

PŘIJMĚTE MÉ POZVÁNÍ

Dovolte mi, pozvat Vás do mé fb skupiny MenoLady.

Tato skupina je speciálně vytvořena pro ženy, které procházejí obdobím menopauzy. Ve skupině tak ode mne získáte potřebné rady a informace, jak hubnout po svém, bez diet a omezování, a to s úspěchem i přes otravné hormonální brzdy. Členstvím v této skupině se Vám dostane mé podpory a pomoci, aby se Vám hubnutí dařilo, ať už si k tomu zvolíte jakoukoli cestu. Jako členka máte možnost načerpat ode mne informace, které potřebujete a které Vám skutečně pomohou.

Těším se na Vás
Patricie