PATRICIE SCHWARZOVÁ

Terapeutka, vystudovaná laická psycholožka, akreditovaná výživová poradkyně,
zakladatelka a mentorka projektu MenoLady

Patron projektu MenoLady - MUDr. Radkin Honzák CSc.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Můj příběh

 

Mé životní motto zní:

Život není o nacházení, život je o vytváření. 
                                                                                                      G. B. Shaw

Tento citát je mým životním hnacím motorem. Spoustu let jsem byla slepá k situacím, věcem, které se mi v životě děly, zejména k těm negativním. Vinu jsem za to dávala osudu, okolnostem a jiným lidem. Ono to totiž někdy bolí, přiznat si, že jen já sama jsem tvůrcem svého života a že vše co zažívám a prožívám je odrazem mne samé. Několik z mých životních etap mi však pomohlo uvědomit si, kdo jsem, co chci a za čím jdu. Od té doby jsem plně tvůrcem svého života.

VýstřižekProšla jsem si stejným trápením s hubnutím (několikaletým) jako většina neúspěšně hubnoucích. Zhubnout se mi podařilo, až když jsem si uvědomila, že stále jen kopíruji cizí postupy a rady, a přitom je místo toho třeba, abych si našla svou vlastní cestu a postup. Měla jsem už dost toho, že když trochu zhubnu, kila se mi po čase vrátí. A tak jsem si naplánovala vlastní výživový plán a spojila ho s podstatnou věcí, s vizí budoucnosti. Takové budoucnosti, že budu hubnout tak, aby se již neopakoval návrat ztracených kil a přitom si budu moci vychutnávat život i s dobrým jídlem , které k němu patří.

Uvědoměním si sebe sama se mi podařilo zhubnout a svou váhu si držím více než 15 let.

Důležitou součástí mé profesní vize je sdílet můj osobní příběh, aby mohl inspirovat druhé. Aby i oni na dotaz: „Jak se ti to povedlo, že jsi zhubla a váhu si držíš?“ mohli odpovědět: Znám se, vím co potřebuji a hubla jsem po svém. Prostě „Jaký si to uděláš, takový to máš.“

Lidé mi často kladou otázku: „Proč jsi se odklonila od klasického výživového poradenství a pustila se do projektu Výzva hubni PO SVÉM?“ Odpověď je jednoduchá.

Výživové poradenství bohužel není v hubnutí všemocnou spásou. Výživové poradenství se stalo důležitou osou mého pracovního života. Umožňuje mi pomáhat lidem, kteří se trápí se svým hubnutím. Výživové poradenství je ale bohužel zaměřeno pouze jedním směrem a to, naučit lidi správně tzn. vhodně se stravovat. Toto poradenství obnáší určitá pravidla, tabulky, programy, určující co, jak, kolik a kdy má člověk jíst, pokud chce zhubnout.

Já osobně jsem si prošla letitým úskalím snižování váhy a tak vím, jak a co lidé prožívají, pokud se jim hubnout nedaří. Zaměřila jsem se tedy na svou cestu, kterou se mi podařilo zhubnout a váhu si držet. Uvědomila jsem si, že já byla v hubnutí úspěšná proto, že jsem se soustředila na svou osobnost. Poskládala jsem si svůj vlastní výživový plán a postupně ho dolaďovala v souladu s mou vizí budoucnosti.

Mé výsledky jsem porovnala s výsledky mých klientů. Tím se mi potvrdilo, že výživové poradenství samo o sobě nestačí na to, aby lidem pomohlo zhubnout trvale, protože se nezaměřuje cíleně a do hloubky na každého jedince zvlášť.

A tak jsem přemýšlela, čím lepším a fungujícím bych mohla lidem pomoci, aby opravdu uspěli, když se rozhodnou zhubnout a svou váhu si bez potíží držet. Inspirací mi byly vlastní zkušenosti. Při hubnutí je opravdu nutné zaměřit se jen a jen na sebe. Je třeba vyjít vstříc sobě samému, prostě hubnout vědomě, v souladu se svým tělem, návyky a myšlením.

Mým prvním projektem v oblasti vědomého hubnutí byl kurz Hubni s úsměvem, který obnášel praktické rady a návody, jak hubnout vědomě. Velice mě těšilo, když jsem viděla, že tento kurz lidem přináší kýžené výsledky.

Jenže mě něco i přes tento úspěch hnalo dál, za něčím, co by šlo ještě víc do hloubky. 
V roce 2016 jsem absolvovala úžasný kurz, zaměřený právě na to, jak úspěšně pomáhat lidem. Tento kurz mě neuvěřitelně pozitivně ovlivnil, rozšířil mi obzory a vhledy. Díky tomuto kurzu jsem si uvědomila, kam a komu chci cílit svou pomoc.

Jsem moc ráda, že se mi potvrdilo, že celkový koncept Hubni PO SVÉM je dobrý projekt a že ho nemusím opouštět.
A tak jsem po svém uvědomění si toho komu a jak, začala připravovat zcela nový a jedinečný projekt pro ženy v menopauze, které chtějí zhubnout.
Startovací páskou tohoto projektu je můj nový produkt pro ženy v menopauze, který je zcela ZDARMA  a má název Online PRŮVODCE. 

Svojí vize pomáhat lidem hubnout jednoduchou formou se držím zuby nehty. Neustále čerpám nové informace, vzdělávám se jak v oblasti výživy tak v oblasti osobního rozvoje.

Vytvoření tohoto zcela ojedinělého projektu je pro mne důležitým mezníkem v mém životě. Nyní cítím a jsem si plně vědoma, že má práce má opravdový smysl. Vím, že takto mohu pomoci spoustě žen, což je důležitou součástí mé vize. 

Budete-li se na svůj budoucí úspěch dívat jako na cestu, po které jdete, místo jako na vzdálený cíl, začne vám připadat přístupný a dosažitelný.

 

Přeji vám úspěch na vaší cestě, ať už se týká hubnutí či jiných životních změn. 
Věřte si, máte proč, jste totiž jedineční.

 Držím vám palce

Patricie Schwarzová