Proč se hubnou nedaří – Důvod 4 Vnitřní zákaz chybovat

Dalším ze série článků, týkajících se 5a1 důvodu proč se hubnout nedaří je

DŮVOD 4
VNITŘNÍ ZÁKAZ CHYBOVAT

Každý z nás si ve svém životě dokáže odpustit ledacos. Proč? Protože se máme rádi. Jak je ale možné,že nezdary a selhání při pokusech zhubnout si jen tak odpustit nedokážeme?

Máme se snad při hubnutí méně rádi?

Z jednoho úhlu pohledu tomu tak je. K tomuto pohledu se ještě přidává rozum, který nás varuje, že dieta, do které se chceme bezhlavě pustit je drastická. Také přispěchají vnitřní pocity, hlásající to samé. A my už se dopředu nesnášíme za to, že do toho nechceme jít protože to přikládáme tomu, že jsme líní, neschopní atd., atd. Nakonec se v nás něco neurčitého vzbouří a my se rozhodneme všechny tyto signály ignorovat a porazit. A tak se týden,čtrnáct dní (někteří, snad se sklonem k  masochismu i déle) trápíme dietou nebo jinou zaručenou metodou na hubnutí. Výsledkem bývá (až u 82% lidí) krach.
Některým se zhubnout podaří, ale za jakou cenu, a i když se jim zhubnout podaří jsou na tom v podstatě stejně jako ti co zkrachovali. Pocit naprosté vyčerpanosti, nemožnosti se soustředit na konkrétní věci, podrážděnost, nespavost, nevolnost,….  Zvláštní je, že ve většině případů si tento krach nezdůvodníme logicky – dieta byla špatná, ale odsoudíme sebe – já jsem špatný(á), že jsem to nedokázal(a), že jsem nevydržel(a). Takto se mnohokrát obviňujeme i v průběhu takového hubnutí. Třeba za to, že máme neodolatelnou chuť na něco, že máme odpor ke cvičení, že se nám nechce jíst nadiktovanou potravinu,… Pokládáme to za naše chyby a selhání. A tyto „chyby“ si velice neradi odpouštíme, právě proto, že se považujeme za tzv. hubnoucí břídili. Proto se nám už ani moc nechce zkoušet to znovu a mnohdy se odevzdáme osudu s tím, že nám se zhubnout nepodaří.

Chyby pomocníkem

Já osobně jsem si tímto také prošla. Mohu vám tedy s upřímným srdcem sdělit, že zhubnout může každý. Opravdu každý, kdo se rozhodne mít se rád, začne vnímat, respektovat a vycházet vstříc svému tělu a své mysli. A samozřejmě každý, kdo si připustí, že chybovat je lidské a to i při hubnutí. Mě se s touto změnou uvažování a chování zhubnout podařilo a svou váhu si držím bez toho, nichž bych se musela omezovat a hlídat se.

Jak se říká chybami se člověk učí. Berte tedy své chyby v předešlých pokusech zhubnout jako zprávu. Zprávu o tom, že ten a ten konkrétní pokus nebyla ta správná cesta.

TAJNÝ TYP:

Vše, co jste až doposud brali jako vaše chyby v hubnutí si vypište na papír. Nad každou z nich se zamyslete a popište si ji. Buďte k sobě upřímní, vyplatí se to. Možná vás na začátku toho moc nenapadne, nevadí, průběžně si tento seznam doplňujte. Až budete mít pocit, že je váš seznam chyb i s jejich popisem úplný, soustřeďte se na něj a máte napůl vyhráno. Jak to? Protože od této chvíle budete vědět co na vás neplatí, co nefunguje, co neradi, atd. a budete vědět, že právě toto do své výzvy hubnu po svém nezahrnete. Hodně vám to pomůže při stanovení vaši hubnoucí strategie a cíle.

K tomu, abyste si dokázali přihrát do hubnutí tu správnou motivaci, zvolili si vhodnou strategii, vytýčili si svůj hubnoucí cíl je zapotřebí počítat s tím, že jste omylní. Myslete na to, že se začínáte poznávat ze zcela nového úhlu pohledu, na to, že až doposud jste při hubnutí nad sebou takto nepřemýšleli. Je to nová cesta a tak buďte připraveni na překážky. Málokomu se podaří vše na poprvé, vy však máte nyní výhodu. Víte, že cokoli se vám připlete do cesty, jste schopni změnit. Pokud se budete dostatečně vnímat, dokážete překážky odstraňovat, prostě si budete svůj hubnoucí postup vylaďovat. Tak si své chyby v hubnutí přestanete vyčítat a začnou pro vás být naopak pomocníky. Budete díky nim vědět, co je třeba, aby se věci změnily, aby se vám zhubnout podařilo.

Líbil se vám tento článek. Jdete do toho a vytvoříte si svou strategii hubnutí, šitou na míru jen vám?

Budu ráda, když mi napíšete jak to u vás probíhalo.

 

Těším se na vás u dalšího videa a článku, obsahující

PÁTÝ DŮVOD  PROČ SE HUBNOUT NEDAŘÍ

a to ZAPOJENÍ PEVNÉ VŮLE

 

Zvu vás tedy, přijměte výzvu hubni po svém, vyjděte svou vlastní cestou a splňte si svůj sen, zhubněte.

 

BL

 

patricieschwarzova.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů