Proč se hubnout nedaří – Důvod 5 Zapojení pevné vůle

Dalším ze série článků, týkajících se 5a1 důvodu proč se hubnout nedaří je

DŮVOD 5
ZAPOJENÍ PEVNÉ VŮLE

 

Dá se zhubnout pomocí pevné vůle?

Velmi těžko. Řada z vás to ví nebo tuší, já jsem o tom přesvědčená. S pevnou vůlí jsem se snažila hubnout dvakrát a stačilo mi to, abych si uvědomila, že pevná vůle nám nebyla dána k dosažení takovýchto cílů. Řada mých klientů mi to potvrdila. Toto zjištění mě namísto odrazení posílilo. Vím, že pevná vůle sice existuje, ale při hubnutí nefunguje a tak je lepší na ni nespoléhat. Je tedy zbytečné ji do hubnutí zahrnovat. Vy, kteří jste si tím prošli mi jistě dáte za pravdu, jako ti, co někdy zkoušeli přestat kouřit.

Proč nám pevná vůle nepomáhá při hubnutí?

Jak jste se dozvěděli už z ebooku 5a1 důvod proč se hubnout nedaří, pevná vůle zahrnuje příkazy a zákazy-to musím, to nesmím. A jak se říká „odříkaného největší krajíc“, což samo o sobě předurčuje nezdar, protože děláte věci, které vlastně dělat nechcete. A pokud něco dělat nechcete, přetlačujete své vlastní Já. Tím vydáváte energii, ale na druhé straně vám ji nic nedává a tak vám nakonec energie dojde a vy se vracíte ke starému způsobu života.

Co je pevná vůle?

Pevná vůle je síla sebekontroly. Její hlavní nevýhodou je, že je to limitovaný zdroj a není nám vždy k dispozici. Pevná vůle je omezený, ale obnovitelný  zdroj. Musíte-li překonávat nespočet překážek (hlídat se v jídle, přemáhat chutě, nutit se do cvičení,…), je jasné, že to má za následek zmenšení či vybytí tohoto zdroje a končívá to u otevřené ledničky. Dr. Kathleen Vohs řekla v časopise Prevention v r.2009: „Vůle je jako benzín ve vašem autě. Když vzdorujete nějakému pokušení, část spotřebujete. Čím více vzdorujete, tím prázdnější je nádrž, dokud benzín nedojde.“

K tomu, abyste měli dostatečně silnou či pevnou svou vůli, je zapotřebí ji trénovat a vědět, kdy ji použít. Vy ale nyní chcete zhubnout. Tříštit si své myšlenky a vyčerpávat energii na posilování své „pevné“ vůle je mrhání. Nyní máte svůj cíl – zhubnout a tak trénink své pevné vůle (pokud to budete chtít zkusit) si nechte až poté, co k tomuto cíli dojdete.

Na dosažení vašeho cíle zhubnout má vliv hlavně to, zda máte cíl definovaný, vaše správná motivace se strategií a především dostatečná znalost sebe sama. Tímto je pevná vůle dostatečně nahrazena a není zapotřebí. Pevnou vůli si šetřete, třeba se vám někdy bude hodit na něco zcela jiného.

 

Líbil se vám tento článek. Jdete do toho a vytvoříte si svou strategii hubnutí, šitou na míru jen vám?

Budu ráda, když mi napíšete jak to u vás probíhalo.

 

Těším se na vás u dalšího videa a článku, obsahující

DALŠÍ DŮVOD  PROČ SE HUBNOUT NEDAŘÍ

a to POPÍRÁNÍ SEBE SAMA

 

Zvu vás tedy, přijměte výzvu hubni po svém, vyjděte svou vlastní cestou a splňte si svůj sen, zhubněte.

 

BL1

 

patricieschwarzova.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů